Studenci koła KMiIS uczestnikami konkursu AIR CARGO 2013

Studenci Koła KMiIS w dniach 8-12 sierpnia 2013r. wezmą udział w zawodach AIR CARGO w Portugalii. Zespół projektowy w składzie: dr inż. Andrzej Łukaszewicz, dr. inż. Adam Adamowicz, mgr inż. Wojciech Grodzki, Marek Chomaniuki, nż. Wojciech Wojtecki, Adam Mościcki, Marcin Żyłkowski, inż. Artur Zawistowski, intensywnie pracuje nad modelem.

udźwigowiec

AIR CARGO to prestiżowy konkurs rozgrywany cyklicznie co 2 lata począwszy od 2003 roku. Celem konkursu jest zaprojektowanie, zbudowanie oraz oblatanie samolotu udźwigowego. Zadaniem każdego zespołu studentów jest przelot udźwigowcem (zgodnym z rygorystycznym regulaminem zawodów) z jak największym obciążeniem. Konkurs można podzielić na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W zakres części teoretycznej wchodzi prezentacja pracy nad samolotem, w skład której wchodzi proces projektowania oraz wykonanie konstrukcji wraz z niezbędnymi rysunkami technicznymi oraz symulacjami 3D. Druga część, czyli część praktyczna obejmuje próbę statyczną z zadeklarowaną przez drużynę masą obciążającą samolot oraz przelot. Poprzednie zawody rozgrywane w 2011 roku w Stuttgarcie wygrała drużyna z Portugalii unosząc samolotem o masie niespełna 1,8kg ( regulaminowe ograniczenia dotyczące masy własnej samolotu wynoszące 1,8kg) około 11kg. Tradycją AirCargo jest to, że zwycięski zespół, organizuje kolejne zawody w swoim kraju, więc zawody w 2013 zostaną rozegrane w Portugalii.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.